هکرهای اکانت رسمی توییتر اپل دستگیر شدند

Post-Thumbnail

 

​دو هفته پیش بود که اکانت رسمی توییتر اپل و چند شرکت دیگر به همراه سیاست مداران هک شد و حالا فرد پشت پرده این ماجرا دستگیره شده است.

بر اساس گزارش وب سایت خبری Channel 8 در آمریکا، «گراهام کلارک» هفده ساله به خاطر هک کردن اکانت‌های مختلف به ۳۰ جرم فدرالی متهم شده است. او متهم است که از طریق نفوذ به اکانت‌های شخصی اقدام به فعالیت‌های کلاهبردارانه کرده که در ۱۷ مورد آن نیز ارتباط‌های کلاهبردارانه با افراد برقرار کرده است. فعالیت‌های مجرمانه این هکر بیش از ۳۰ قربانی داشته و در حال حاضر او ۱۰۰ هزار دلار نیز از این راه به دست آورده است.

بر اساس اطلاعات منتشر شده از منابع رسمی توییتر این هکر جوان با انجام حملات فیشینگ به تلفن‌های هوشمند کارکنان توییتر توانسته با یکی از مدیران این شرکت ارتباط برقرار کند و خود را همکار او جا بزند و وی در طول برقراری ارتباط تلفنی با افراد داخلی توییتر اطلاعات حساس برای نفوذ به سیستم را دریافت کرده و از آن طریق نیز توانسته اکانت‌های رسمی کاربران را هک کند.

b2ap3_thumbnail_Untitled-1 هکرهای اکانت رسمی توییتر اپل دستگیر شدند - Apple NIC

او در طول این فعالیت، به بیش از ۱۳۰ اکانت نفوذ کرد و در نهایت در ۳۰ اکانت اقدام به انتشار توییت های کلاهبردارانه مربوط به درخواست پرداخت بیت کوین کرده بود. قربانیان این هکر جوان افراد مهمی نظیر رئیس جمهور سابق آمریکا، ایلان ماسک، جف بزوس، بیل گیتس و شرکت اپل بوده‌اند. او در اعترافات اولیه خود نیز تائید کرده که با انجام این کار توانسته به مقداری بیت کوین به ارزش ۱۰۰ هزار دلار دست پیدا کند.

البته توییتر در بیانیه رسمی خود اعلام کرده که قربانیان اصلی این هکر افرادی بوده‌اند که فریب توییت های او را خورده‌اند و به او بیت کوین پرداخت کرده‌اند.

کلارک تنها فردی نبوده است که در این پرونده دست داشته است؛ فردی به نام «نیما فاضلی» ۲۲ ساله از فلوریدا با لقب «رولکس» و فرد دیگری به نام «میسون شپارد» ۱۹ ساله از انگلستان با لقب « Chaewon» در این پرونده دستگیر شده‌اند.

انتشار رندرهای رسمی Galaxy S20 FE

  انتشار رندرهای رسمی Galaxy S20 FE همانطور که میدانید بارها اخبار و گزارشات متعددی درباره مدل  Fan Edition گلکسی S20 سامسونگ منتشر شده اما تا کنون تصاویری از آن در وبسایت های دیجیتال مشاهده نشده

ادامه مطلب »

1398-99 © تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به شرکت تولید محتوای الکترونیکی سیمرغ (تماس) می باشد.