بررسی ارزش شرکت‌های صنعت فناوری اطلاعات در بورس تهران نشان داد

رشد شرکت های فاوا با ورود به بورس

صنعت IT در ایران طی سال های اخیر متناسب با رشد تکنولوژی در دنیا، با رشد شگفت انگیزی روبرو شده است، اما درآمدهای سرشار این رشد بیش از همه نصیب شرکت‌های بزرگ صنعت IT ایران شده است. چرا که وارد کردن تجهیزات تکنولوژی روز دنیا نیازمند منابع مالی بزرگ نیز است. منابعی که معمولا شرکت های کوچک و متوسط از عهده آن برنمی آیند.

شرکت ها چطور به تابلوهای بورس راه پیدا می کنند؟

قدم به قدم تا بازار سرمایه

با رشد و توسعه شرکت‌ها به‌ویژه در صنعت فناوری اطلاعات و نیاز روزافزون به سرمایه‌گذاری در تکنولوژی‌های جدید برای درآمدزایی بیش‌تر و حفظ سهم بازار، تأمین مالی به نیاز اساسی شرکت‌ها تبدیل می‌شود.

در گفتوگو با مهرداد عربشاهی، مشاور مدیرعامل شرکت داده‌پردازی، عنوان شد:

چالش تأمین مالی مانع توسعه «آیتی» در ایران

مهرداد عربشاهی از سال­‌های ابتدایی حضور شرکت «آی‌بی‌ام» در ایران (پیش از انقلاب) در این شرکت حضور داشته و پس از رفتن «آی‌بی‌ام» توانست همه آن برنامه‌ها را ادامه داده و با تشکیل شرکت داده‌پردازی ایران، به سر پا نگه‌داشتن سیستم­‌های کاربردی بانک‌ها و وزارت‌خانه کمک کنند.

مدیرعامل شرکت آسیاتک از مزایای پیوستن به بازار سرمایه می‌گوید

سهم کم‌تر کسب‌و‌کار بزرگ‌تر

محمدعلی یوسفی‌زاده، مدیرعامل جوانی است که با تمام موانع و مشکلات پیش‌روی بازاری که در آن به فعالیت می‌پردازد، به‌درستی دریافته که تحولات سریع این صنعت باید همراه با رویکرد نوین مدیریتی باشد. پیوستن به بازار سرمایه برای تأمین سرمایه، یکی از انتخاب‌هایی بوده است که آسیاتک به آن دست زده است.